Biura z Płyty Warstwowej

Biura z płyty warstwowej lub inaczej z płyty barlineckiej są samonośnymi obiektami do wykorzystania jako biura sprzedaży, sklepy lub obiekty gastronomiczne.

Ich przełomowa konstrukcja modułowa pozwala na dowolne dostosowywanie biur do własnych potrzeb. Zwiększanie ich, przewożenie, oraz dowolne adaptowanie.

Biura i pawilony z płyty warstwowej

Konstrukcja

Bez względu na przeznaczenie pawilonów ich konstrukcja bazowa opiera się na samonośnej ramie, która wzmacnia konstrukcję i nadaje jej wytrzymałość na siły działajace przy przewożeniu i przestawianiu.

Każda rama jest oddzielnym modułem o wymiarach 6x3m. W podstawowej wersji jeden moduł to jedno biuro/pawilon. Moduły takie można także ze sobą łączyć tworząc większe pawilony. Segmenty dostarczamy do klienta osobno i na miejscu łączymy je w pojedynczy obiekt.

Ściany, podłoga i sufit zbudowane są z poliuretanowej płyty warstwowej PIR/PUR Jest to najcieplejszy rodzaj płyt o najniższym współczynniku przenikania ciepła dla danej grubości płyty.
Na rynku płyt warstwowych dostępne są również płyty z rdzeniem styropianowym PWS oraz z wełny mineralnej PWW. Oba konkurencyjne materiały mają swoje zalety, jednak pianka poliuretanowa daje najlepszą izolację cieplną. Dzięki temu możemy znacznie zmniejszyć potrzebną grubość ścian a przy tym ciężar całego biura.

Poniżej można zobaczyć zestawienie płyt różnego rodzaju i ich współczynnik cieplny.

przenikalność cieplna płyt warstwowych barlineckich

Witryny

Biura modułowe możemy wyposażyć w witryny dowolnej długości dwóch typów.

 1. Witryny z PCV
 2. Witryny Aluminiowe

Te pierwsze są ekonomiczniejszą wersją przeszklenia pawilonu i mają swoje ograniczenia techniczne takie jak maksymalna wysokość, jednak przy ograniczonym budżecie sprawdzą się znakomicie. Natomiast witryny z Aluminium dzięki swojej sztywności mogą być wyższe i szersze zwiększając walory estetyczne.

Drzwi wejściowe możemy umieścić w dowolnym miejscu witryny. Możemy dodać również dodatkowe drzwi np. z tyłu pawilonu lub dodatkowe okna.

pawilon handlowy z płyty warstwowej z oknami pcv pvc M-office
Okna PCV
pawilon handlowy z oknami aluminiowymi okna aluminiowe
Okna w ramie aluminiowej

Elewacja

Nasze modułowe biura z płyty warstwowej wykończone są z zewnątrz obróbkami blacharskimi. Dodatkowo nowoczesnego wyglądu nadaje im oświetlenie LED fasady zewnętrznej (opcjonalnie), ukryte w obróbkach górnych. Panele górne wykonane są tak aby zmieścił się na nich szyld reklamowy, jednak na życzenie klienta możemy wykonać je wyższe.

Na ścianach ładnie prezentują się drewniane panele elewacyjne, na których można zawiesić swoje logo i które podświetlone, nadają ekskluzywnego wyglądu całemu pawilonowi.

elewacja drewniana z dese sosnowych biuro modułowe
Elewacja Drewniana z desek sosnowych
Elewacja pawilonu z płyty warstwowej z mikrofalą
Elewacja z mikrofalą

Wyposażenie w standardzie i opcjonalne

W podstawowej wersji wszystkie biura z płyty warstwowej wyposażone są w:

 • podłogę z wykładziny pcv
 • obróbki blacharskie zewnętrzne
 • witrynę z ramą z PCV

Dodatkowo każdy moduł wyposażyć można w:

 • witrynę z aluminiową ramą o dowolnych wymiarach
 • instalację elektryczną
 • rynnę tylną razem z maskownicą
 • oświetlenie LED pod zewnętrzną obróbką dachową
 • Elewację drewnianą, ze stali ozdobnej,  lub innego materiału
 • klimatyzację
 • inne elementy po konsultacji z klientem